Увійти
Можливості використання адаптерів Vag Com. Коригування пробігу панелі VDO

У деяких випадках власники автомобілів зіштовхуються з необхідністю коригування пробігу автомобіля. Розберімося, як можна виконати таку процедуру на знятій з автомобіля ВАЗ – Лада 2109 приладовій панелі з дисплеєм «VDO».

Які засоби потрібні для виконання коригування

 • Попередньо демонтована панель приладів.

 • Аккумуляторная батарея, или блок питания с напряжением постоянного тока 12 В;

 • Діагностичний адаптер з підтримкою K-Line. Можна використовувати будь-який провідний адаптер, наприклад - Vag Com 409.1;

 • Програмне забезпечення «VDO EEPROM R & W».

 • Комп'ютер. Робота виконується зі знятою панеллю, можна використовувати навіть стаціонарний ПК.

Як визначити версію приладової панелі VDO

Для установки на ВАЗ Лада 2109 виробник використовував панелі трьох версій VDO: 0.8; 1.1; 1.6.

Для того, щоб коректно підключити адаптер, нам необхідно визначити версію нашої. Як це зробити? Можна розпізнати панелі версій 0.8 та 1.1 за зовнішніми ознаками. Поруч з роз'ємами для підключення у них є спеціальне сервісне вікно.

Є ще один спосіб, але скористатися ним можна тільки тоді, коли приладова панель встановлена ​​на штатному місці в автомобілі. Алгоритм дій такий:

 • при натиснутій кнопці для скидання добового пробігу включаємо запалювання;

 • відпускаємо кнопку;

 • повторно, короткочасно натискаємо кнопку скидання, коли стрілки починають рухатися на приладах.

На дисплеї висвітиться версія прошивки приладової панелі.

панель ваз2109.png

Підключення адаптера Vag Com до приладової панелі

Складність підключення полягає в тому, що роз'єми для прямого підключення адаптера на панелі немає. Необхідно виготовити набір гнучких проводів з контактами.

Виконуємо підключення за принципом «7 разів перевір».

 • Від джерела живлення подаємо напругу до 4 і 10 контакту роз'єму білого кольору приладової панелі і контакту 16 роз'єму адаптера.

 • «Мінус» підключаємо на 1 контакт роз'ємного з'єднання (білого) панелі і 4 контакт роз'єму адаптера.

 • На панелі з VDO1.6, до контакту №2 червоного роз'єму, підключаємо провід від 7 контакту OBD2 роз'єму адаптера. На версіях VDO: 0.8; 1.1. Для підключення проводу К-лінія використовуємо крайній правий контакт у віконці сервісного роз'єму.

Коригування пробігу через програму VDO EEPROM R & WR&W

Після підключення адаптера до приладової панелі підключаємо його до ПК і запускаємо попередньо встановлену програму VDO EEPROM R & W.

Нас цікавить пункт «установка пробігу» з похибкою +/- 16 км. У віконці розташованого поруч з рядком вписуємо необхідне значення пробігу. Встановлюємо зліва від рядка позначку у вигляді галочки.

Корректировка спідометра ВАЗ.png

Перевіряємо, чи правильно все зробили. Необхідно бути уважним, якщо ви поставите галочку в іншому місці, то є ймовірність відмови спідометра. Для того, щоб привести панель в початковий стан, доведеться встановити на неї робочу прошивку.

Для збереження налаштувань тиснемо кнопку «ВИКОНАТИ». У разі успішного внесення змін з'явиться інформаційне вікно з написом «Виконано».

корректуванняа одометра ВАЗ

Після установки панелі на своє місце отримуємо на ній нове значення пробігу. Зверніть увагу, відхилення в межах +/- 16 км. В який бік буде похибка – вгадати складно, все залежить від конкретного випадку.