Увійти
Регулюємо ГБО Tamona після прошивки бензинового ЕБУ, своїми руками

На автомобілях з газовим обладнанням 4 покоління після оновлення прошивки ЕБУ бензину є необхідність виконати коригування - настройку блоку управління ГБО. Розглянемо цю операцію на прикладі блоку управління подачі газу Tamona.

 Що потрібно для налаштування.

Для того щоб самостійно виконати необхідні налаштування вам будуть потрібні:

• Оригінальне програмне забезпечення Tamona - програма TamonaGas;

Кабель ГБО - адаптер для узгодження блоку управління і комп'ютера.

Завантажуємо актуальну версію програми TamonaGas на офіційному сайті компанії Tamona або у нас на сайті (посилання), встановлюємо її на комп'ютер.

Який кабель потрібно вам, залежить від моделі і року випуску ГБО Тамона, для більш старих підійде кабель для ГБО №1, для нових моделей (TG STREAM NEW, TGSTREAM PM) - ГБО адаптер №7. Купити кабель ГБО можна у нас в інтернет-магазині, в розділі ГБО адаптери.

Підключення та внесення налаштувань в блок електронного управління ГБО Tamona:

1. Виконуємо підключення ПК до блоку управління ГБО за допомогою кабелю;

2. Проводимо запуск програми Tamona;

3. При першому запуску необхідно вибрати необхідний порт для підключення;

4. Переходимо у вкладку «F3 Калібрування»;

5. У нижній частині вікна програми - блок «Стерти», натискаємо кнопки «газ» і «бензин» для видалення точок графіків газу і бензину;

6. Вибираємо вкладку «F5 автокалібровка» і тиснемо на кнопку «Старт». Калібрування відбувається в автоматичному режимі;

7. Повертаємося на вкладку «F3 Калібрування»;

8. Натискаємо на кнопку - «Картограмма»;

Для складання графіка необхідно виконати поїздку на бензині не відключаючи комп'ютера і програми. Їхати необхідно в різних режимах, змінюючи стиль водіння. У вікні утиліти налаштування буде малюватися графік (жовтого кольору) поїздки з контрольними мітками. Коли графік буде складатися не менше ніж з 10 міток, необхідно переключитися на газ і повторити поїздку. На екрані з'явиться ще один графік, тепер уже зелений, також накатуєте 10 міток.Чим ближче графіки знаходяться один до одного, тим точніше виконане налаштування. Ідеальний варіант - коли графіки збігаються.

Для чого нам потрібні картограми? Для того щоб виконати оптимальні налаштування роботи форсунок на газу. Якщо всі налаштування зроблені правильно, режим роботи форсунок при перемиканні з бензину на газ не змінюються. Двигун працює рівно, не відчувається падіння потужності, виключається перевитрата палива, при перемиканні з бензину на газ різниця непомітна.

Можливості ПО TamonaGas дозволяють виконати підлаштування автоматично. Для цього необхідно натиснути кнопку «Перерахунок». Підлаштування графіків відбудеться без вашого втручання. У програмах для налаштування блоків управління ГБО інших виробників, зведення графіків необхідно виконувати вручну.
  Залишається тільки зберегти налаштування в ЕБУ. Для цього використовуємо кнопку «передача».