Обране
Кошик
Особливості діагностики автомобілів Daewoo, Lanos, Sens
 

Не дивлячись на те, що для самостійної діагностики автомобілів використовується обмежений асортимент пристроїв - адаптерів.      Є багато особливостей підключення для кожного окремого випадку. Ми розповімо про особливості використання діагностичних адаптерів на автомобілях Lanos і ЗАЗ SENS (Chance).

 Який адаптер краще використовувати для діагностики:

  Для перерахованих марок автомобілів оптимальний вибір - це кабель адаптер Vagcom 409.1або K-Line GM12 / OBD2. Ви запитаєте - чому? Причина в тому, що блоки управління, встановлені на Lanos і ЗАЗ SENS, для обміну даними використовують K-лінію, а ці адаптери розроблялися з повною її підтримкою.

  Використовуючи цей вид адаптерів, ви отримуєте великі можливості в діагностиці систем і зміни налаштувань вашого автомобіля.

  Крім адаптера для діагностики нам знадобиться ноутбук з ОС Windows. Подальші дії будуть залежати від року випуску автомобіля.

Блоки управління автомобілів Lanos і ЗАЗ SENS (Chance)  Саме від того який ЕБУ управляє системами автомобіля і буде залежати які програми ми будемо використовувати для діагностики, яке додаткове обладнання нам знадобиться.
  ЕБУ «Delco KDAC Multec IEFI» - встановлювався на моделі Daewoo Nexia, Chevrolet Lanos стандартів Євро-0, Євро-2 які випускалися до 2007 року. Особливість блоку - діагностичний роз'єм GM-12. Блок «Delphi MR-140» входить в оснащення Chevrolet Nexia, Lanos, ЗАЗ Chance, моделей випущених в період з 2008 по 2009, стандарт Євро-3. Зустрічається на ЗАЗ «Chance 1.5» 2010 року випуску. Блок оснащений стандартним роз'ємом OBD-II.ЕБУ Sirius D42 встановлюється на автомобілі «Daewoo» моделі Nexia 1.6 DOHC, починаючи з 2007 року. Повна підтримка стандарту OBD-II.

Блок управління «Мікас 10.3», він же - М114. Встановлюється на автомобілі ЗАЗ Chance 1.5, 1.3 з 2010 року, на моделі стандартів Євро-3, Євро-4.

Така різноманітність привела до того, що універсальної, придатної всім цим автомобілям, програми для діагностики просто немає.

Вихід - використовувати програмне забезпечення, яке підходить з певного класу автомобілів. З безкоштовного софта можна рекомендувати:

  • Для автомобілів Daewoo, Chevrolet (Nexia і Lanos) стандарту Євро-2 програму Research Daewoo;
  • Chevrolet Explorer для Daewoo, Nexia і Lanos (Євро-3);
  • Програма SensDiag відповідно для автомобілів SENS / Chance з ЕБУ Мікас.

Ви звернули увагу, що автомобілі з ЕБУ «Delco Multec IEFI» мають роз'єм відмінний від стандартного - OBD-II, яким оснащені більшість адаптерів. Ця проблема має просте рішення - потрібно купити перехідник OBD2 - GM12 (OBD1)або кабель діагностичний K-Line в корпусі GM12.

Ще один момент, для того щоб підключити адаптер, необхідно знати де знаходиться в автомобілі діагностичний роз'єм.

Де знайти діагностичний (сервісний) роз'єм на Daewoo, Lanos, Sens

    Роз'єм для діагностики на «Ланосі» ви знайдете праворуч від водія.  На Нексиі він розташований на правій панелі, з боку пасажира. Зазвичай роз'єм прихований під     пластиковою заглушкою, його розташування залишається однаковим на автомобілях різних років випуску.
             
Діагностичний роз'єм Daewoo Nubira розташований у лівої ноги водія


 


 
Діагностичний роз'єм Daewoo Leganza розташований праворуч від водія.
 

  Сподіваємося, ця інформація буде вам корисною, і ви зможете виконати підключення обладнання до свого автомобіля без проблем.