Увійти
Діагностика автомобілів ВАЗ

Автомобілі марки ВАЗ мають чимало переваг, одна з них – невибагливість в обслуговуванні. Пристрій двигуна і карбюратора, електричні схеми, типові проблеми та способи їх усунення добре відомі, тому багато автовласників цілком успішно самостійно займаються ремонтом.

Ставимо «діагноз»

Досвідчений автомобіліст може з впевненістю визначити джерело проблем на підставі зовнішніх ознак. Наприклад, чорний колір вихлопів з запахом палива дозволяє припустити, що в двигун надходить занадто збагачена суміш, і потрібно перевірити роботу карбюратора. Якщо з'являється синюватий дим, то треба усунути можливість потрапляння масла в камеру згоряння і перевірити сальники. Однак подібна діагностика примітивна і дає лише приблизні варіанти несправностей, тому для уточнення застосовують спеціальне обладнання.

Діагностика ВАЗ

Сьогодні комп'ютерну діагностику виконують навіть в примітивних «гаражних» майстернях. Сучасні автомобілі дозволяють зчитувати інформацію про різні несправності та збої в роботі. Здавалося б, що це дає гарантію точності у визначенні проблемних місць, проте на практиці ситуація куди складніша.

Комп'ютер завжди правий?

Багатьом автовласникам знайома така ситуація: майстер пропонує замінити певні деталі, але після ремонту проблема залишається. У наступній майстерні ситуація повторюється, поки джерело несправності не буде виявлено. Власнику машини подібні пошуки обходяться в чималу суму, тому важливість правильної діагностики переоцінити складно.

Головна причина можливих помилок – низька кваліфікація майстрів. Робота з електронними системами вимагає постійного підвищення рівня кваліфікації і багато хто навчається методом «спроб і помилок». Неправильно інтерпретоване повідомлення комп'ютера може призвести до того, що справжня причина поломки залишиться непоміченою.

Попереджений значить озброєний

Ще одна проблема багатьох автосервісів – прагнення нав'язати клієнтові необов'язкові роботи і замінити ще цілком функціональні деталі. Щоб убезпечити себе від подібних ситуацій, їхати на сервіс краще вже підготовленим, знаючи про причини несправностей. Зробити це не так уже й важко, тим більше, що знайти всю потрібну інформацію можна в інтернеті.

Якщо ви хочете діагностувати свій автомобіль самостійно, зверніть увагу на адаптер діагностический VAG-COM 409.1. Цей нескладний пристрій вже оцінили багато власників автомобілів ВАЗ, встановити і розібратися в його роботі можна без спеціальної підготовки.

Прості принципи

Адаптер VAG-COM 409.1 або ще його називають KL-line адаптер, як і інші аналогічні прилади, підключається до діагностичної лінії зв'язку автомобіля (К-лінія) і зчитує її сигнали. Отримана інформація служить для визначення проблемних вузлів і пристроїв. На сьогодні випускається безліч подібних пристроїв, причому вартість і функціонал можуть досить суттєво відрізнятися.

Щоб інтерпретувати сигнали K-Line адаптера, потрібне спеціальне програмне забезпечення і роз'єм для підключення приладу до автомобіля і комп'ютера. Для діагностики автомобілів ВАЗ цілком достатньо можливостей, які надає адаптер VAG-COM, що працює під управлінням програми, яку російськомовні користувачі нерідко називають «Вася Діагност».

Діагност Вася – простий і надійний

Підключенняе адаптера VAGCOM не забере багато часу. Прилад вбудований в роз'єм OBD2, який необхідно вставити в OBD2-роз'єм (знаходиться під рульовою колонкою), на іншому кінці дроту – роз'єм USB для підключення до комп'ютера.

Адаптер поставляється в комплекті з CD-диском, на який записана російськомовна програма. Інтерфейс інтуїтивно зрозумілий і розібратися в її роботі зможе кожен користувач, який має мінімальні навички роботи з комп'ютером, до того ж, допоможуть спливаючі підказки. Довідник з докладним описом кодів більш, ніж 9000 несправностей дозволить освоїти діагностику самостійну.

За допомогою адаптера VAG-COM 409.1 ви отримаєте наступні можливості:

  • зчитувати поточні і збережені в пам'яті помилки, видаляти непотрібну інформацію про помилки;
  • отримувати поточні значення датчиків автомобіля в цифровому або графічному вигляді;
  • кодувати блоки управління з включенням і відключенням функцій;
  • проводити адаптацію роботи окремих механізмів (наприклад, керувати режимами роботи заслінок);
  • тестувати працездатність виконавчих механізмів;
  • встановлювати сервісні інтервали.

Кабель VAG-COM 409.1 стійко працює з усіма блоками, які діагностуються К-лінією. Він оптимально підходить для діагностики автомобілів ВАЗ і для інших автомобілів VAG, випущених до 2004 року, для більш нових моделей ряд функцій може бути недоступний.

Самостійна діагностика автомобіля допоможе вам почувати себе набагато впевненіше на дорозі і вчасно усувати проблеми ще до того, як буде потрібен дорогий ремонт Адаптер VAG-COM 409.1 стане вашим надійним помічником, а витрачені на його придбання кошти неодмінно окупляться.